Vanhentunut tuomalista.
Tarkasta uusi tuomarilista täältä.
Lauantai 26.2.2022
Ryhmä 1
Varalla kaikille ryhmä 1 roduille Valentinas Stiklius, Liettua.
Australianpaimenkoira, pitkäkarvainen collie, polski owczarek nizinny, pulit, pumi, pyreneittenpaimenkoirat, sileäkarvainen collie Ligita Zake, Latvia
romanianpaimenkoira, saksanpaimenkoirat, schapendoes, serra de airesinpaimenkoira, slovakiancuvac, tsekinpaimenkoira Saija Juutilainen
pieniamerikanpaimenkoira, schipperke, vanhaenglanninlammaskoira, welsh corgit Satu Ylä-Mononen, shetlanninlammaskoira Valentinas Stiklius, Liettua
muut rodut Tarja Löfman
Ryhmä 3
Varalla kaikille ryhmä 3 roduille Saija Juutilainen
Australianterrieri, walesinterrieri Saija Juutilainen
airedalenterrieri, amerikanstaffordshirenterrieri, borderterrieri, lakelandinterrieri, sealyhaminterrieri, skotlanninterrieri, staffordshirenbullterrieri, valkoinen länsiylämaanterrieri Satu Ylä-Mononen
muut rodut Inese Pablaka, Latvia
Ryhmä 10
kaikki rodut Marianne Holm Larnemaa
Ryhmäkilpailut:
FCI 1/10 Valentinas Stiklius
FCI 3 Inese Pablaka
paras veteraani Saija Juutilainen
paras kasvattajaryhmä Ligita Zake
Best in Show Marianne Holm Larnemaa.
Sunnuntai 27.2.2022
Ryhmä 2
apinapinseri, bordeauxindoggi, broholminkoira, bullmastiffi, dobermanni, kääpiösnautserit, snautserit, suursnautserit, tiibetinmastiffi, venäjänmustaterrieri Marianne Holm Larnemaa, appenzellinpaimenkoira, bernhardinkoirat, berninpaimenkoira, bokseri, entlebuchinpaimenkoira, hovawart, isosveitsinpaimenkoira, landseer, newfoundlandinkoira, rottweiler, shar pei, tanskalais-ruotsalainen pihakoira Satu Ylä-Mononen
muut rodut Valentinas Stiklius, Liettua
Ryhmä 4
kaikki rodut Satu Ylä-Mononen
Ryhmä 9
cavalier kingcharlesinspanieli, japanese chin, kiinanpalatsikoira, kingcharlesinspanieli, lhasa apso, maltankoira, papillon, phalène, tiibetinspanieli, venäjänbolonka Ligita Zake, Latvia
coton de tuléar, kiinanharjakoira, löwchen, markiesje, ranskanbulldoggi, shih tzu, tiibetinterrieri Saija Juutilainen,
bichon frisé, bolognese, chihuahuat, havannankoira Tarja Löfman
muut rodut Inese Pablaka, Latvia
Ryhmäkilpailut:
FCI 2/4 Satu Ylä-Mononen
FCI 9 Saija Juutilainen, paras veteraani Inese Pablaka
paras kasvattajaryhmä Valentinas Stiklius
Best in Show Ligita Zake.